Nejčastější otázky a odpovědi na ně

Otázky, které vás mohou napadnout před první návštěvou a mé odpovědi na ně:

 • Mé problémy cítím už dost neúnosně. Potřebuji to už nějak řešit. Mám ale strach, že to bude bolestivé.

Nemusíte se ničeho bát! U mě to jde, ve velké většině, vždy příjemnou cestou. U většiny lidí, kteří chtějí něco změnit a posunout, není důvod si prožívat bolesti. Stačí, pochopit, že je potřeba něco změnit či posunout. Bolestně to pak potřebují až ti, co stále nechtějí něco změnit či posunout, nechtějí si připustit, že je to už potřeba a jinak to nejde. Těm to pak od života často musí být naservírováno už tvrději. Pokud ale už víte a chcete, není se čeho obávat.

 • Jaké metody při své práci používáte?

Pracuji individuálně na míru podle konkrétní potřeby každého jedince. Nemám ráda slovo „metoda“, protože to je omezující a „škatulkující“. Jestli se tomu, co dělám, dá říct metody, tak pak používám jejich kombinaci podle potřeby a dohody.

 • Říkáte, že pracujete s energií. To si nedovedu představit. Tak z toho mám trochu strach.

Není se čeho obávat. Nebudu vám tvrdit, že používám energii dobrou a někdo používá energii špatnou. Nic takového neexistuje. Energie je jen jedna. Jen záleží, jak je s ní pracováno. Mé poslání je lidem pomáhat s jejich problémy a ulevovat od nich a tak i s energií pracuji v tomto směru. „Nehraji“ na nějaké energetické ochrany, útoky, bránění se. Protože pokud jsem v souladu se svou duší, se svou cestou a tím i s energií Universa, tak s energií pracuji jen směrem k harmonizaci procesů a tím se vždy, jakákoli energie změní v harmonickou. Takže se není čeho bát.

 • Už dlouho mě láká jít ke kartářce. Ale když nějakou vidím nebo o nějaké slyším, nejeví se mi dost důvěryhodně. Dá se tomu věřit? Také mám strach, že se dozvím něco špatného.

Ano, to máte pravdu. Někdy se mi to taky tak jeví. Proto se neřadím mezi klasické kartářky. Já karty používám při konzultacích jako zhmotnění odpovědí pro klienta. Karty zprostředkovávají odpovědi od Universa a já je tlumočím klientům. Zároveň sám klient vidí, že si odpovědi nevymýšlím, ale už dle obrázků vidí, co mu je sdělováno za informaci nebo odpověď na jeho otázku.

U mne nemusíte mít strach, že se dozvíte něco špatného. Za mne nic špatného neexistuje. Např. lidé se bojí karty Smrt. Já ji mám ale ráda, protože tato karta je karta Transformace a ta když se objeví, tak hurá, něco se už konečně pohne- transformuje! Hurá, situace se řeší! To samé karta Věž. Ta bývá vykládána ještě jako „horší“ než Smrt. Ale když se na kartu podíváte, je tam sice „blesk z čistého nebe“, ale osoby na kartě jsou konečně osvobozovány! To je přeci úžasné! Osvobození! Třetí takovou „negativní“ kartou je pětka pentaklů. Žebrák žebrá před kostelem. Ale tato karta nám říká: „nebojte se v této situaci požádat o pomoc“. A víc těch, jako že „negativních“, karet, kterých se lidé bojí, mě nenapadá! Takže vidíte. Opravdu se není čeho bát!:-)

 • S jakými problémy Vás lidé nejčastěji vyhledávají?

Nejčastěji je to potřeba řešit nějaký problém, pohnout se v současném životě z místa, určitá vnitřní nespokojenost, velmi často blíže neidentifikovatelná. Často je to konkrétnější, jako nespokojenost v zaměstnání a pocit, že je potřeba ho změnit a jak tedy dál. Často problémy ve vztazích a s tím související strach ze samoty. A často lidi ke mně dovedou, bohužel, až zdravotní problémy.

Další skupinu tvoří lidé, kteří chtějí jen odpovědi na konkrétní otázky, které si přinesou připravené. Jsou to otázky typu: „Jak to bude vypadat, když udělám to a to…“ Nebo se potřebují rozhodnout mezi dvěma či více variantami. To karty umí krásně ukázat, jaké jdou do které varianty energie. Já ani karty neřekneme, co se komu stane, to by bylo vnukávání – určitá manipulace! Říkám a v kartách vidím energie, jaké do čeho právě teď jdou. Rozhodnout, co udělá a tím pádem, co se stane, se pak musí už každý sám. Proto také ty životní volby máme.

 • Potřebuji řešit nějaký svůj problém v životě, ale nevěřím na karty nebo astrologii. Umíte pomoci i bez těchto nástrojů?

Ano, a mám i takové klienty, takže také často pracuji bez těchto „pomocníků“. Naprosto přijímám, že někteří lidé na to (zatím) nevěří. Nic je v životě (zatím) nepřesvědčilo, že to funguje. A tak nikomu žádné metody nevnucuji. Naopak pracuji stejně tak kvalitně i bez toho. Jen karty a vlastně i astrologie, mají tu výhodu, že to před sebou klient vidí.

 • Jak to bude probíhat, když se rozhodnu k Vám přijít?

Nejprve mě kontaktujete a domluvíme si oboustranně vhodný termín a místo, kde vám to vyhovuje. Určité terapie dělám ve své pracovně, určité, jako konzultace, mohu dělat i na příznivém místě „v terénu“ (např. v čajovně apod.), to je na dohodě. Když se potkáme, sdělíte mi, co vás ke mně přivádí. Já se na vás nacítím a začnou mi přicházet otázky, na které je pak vaším úkolem najít odpovědi a prostřednictvím nich si docházíte k rozuzlování vašeho problému. Vše probíhá v klidu, bez časového presu a po dobu, kterou potřebujete. Pro mě je důležité, abyste se po celou dobu cítili příjemně a uvolněně. Při konzultacích harmonizuji energie. Je úžasné vidět ten rozdíl klienta, když ke mně přichází zatížen problémy a odchází plný sil, naděje a optimizmu, že řešení tu je a není tak těžké, jak se třeba původně obával.

 • A proč si mám vybrat mezi všemi terapeuty právě Vás?

Pokud čtete tyto řádky, už to je odpovědí. Nějakým způsobem vzájemně rezonují naše energie. Takže už to ukazuje, že vám mám co předat. A dále také proto, že u mne:

 1. Najdete velmi individuální přístup. Nacítím se na vaše potřeby a „váš naturel“ a najdu individuální řešení přímo vám na míru (nic neřeším plošně a „škatulkově“)
 2. Řešíme vše příjemným způsobem(a nemusíme si to prožívat bolestně)
 3. Dostáváte dostatečný a klidný prostor pro vaše otázky a řešení, pro váš posun(a nestresuje vás omezený čas)Vyhradím si na vás dostatek času.
 4. Vše záleží na úhlu pohledu, kterým se společně dokážeme podívat, proto pracuji jen příjemně
 5. Naleznete otevřenost, upřímnost, důvěru, lidskost, pochopení
 6. Nalezneme řešení, aby se vám už neopakovaly stále stejné situace a měli jste krásný harmonický život dle vašich snů a přání
 7. Ke konzultaci dostáváte přidanou hodnotu harmonizaci energie během konzultace
 8. Vše probíhá v klidném prostředí, v prostředí vám příjemném.
 9. Odcházíte ode mě plni optimizmu, východisek a sil k řešení vašeho problému
 10. Zajímáte mě. A zajímá mě vaše spokojenost a zpětná vazba. Proto po konzultaci dostáváte ještě prostor. Pokud se vám k tomu, co jsme řešili, vybaví ještě něco, můžete se ještě na toto dozeptat (e-mailem), abyste měli v řešení problému jasno.

Mojí prací je otevřít vám dveře.
Vaší prací je rozhodnout se,
že chcete jimi projít…

Pokud máte ještě nějaké otázky, které zde nebyly zodpovězeny, sem s nimi – napište mi.

Jitka Božena

P.S. Pro ty, co ještě v tuto chvíli z nějakého důvodu váhají, nabízím úvodní osobní poznání se a zodpovězení vašich dotazů k mé práci.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>