Umění vyjednávání

Umění vyjednávání

 • v podnikání i v běžném životě

Jednání a vyjednávání je jedna z nejdůležitějších dovedností pro život ve společnosti. Proto by se mělo učit už na základní škole. Ale neučí se. Pro ty, co ho umí je samozřejmě výhodné jednat s těmi, kteří tuto dovednost neovládají. Proto, proč by se to učilo. Proto buďte těmi, kdo to umí, kdo si umí vyjednat ty nejlepší podmínky a to beze strachu a obav, že na něco nemáte právo a podobně. A to bez hádek a nepříjemných situací.

Toto umění se vám bude hodit nejen ve vašem podnikání či zaměstnání, ale napříč všemi směry a tématy vašeho života.

A pro vás, kdo třeba řeknete, že jste natolik zaneprázdnění, že nemáte čas se to učit a čas někde něco vyjednávat, pro vás je dobré vědět, na koho se ohledně tohoto tématu můžete obrátit.

Chci se dozvědět více info  - Nebojte se dotázat. Vše je na individuální dohodě.

 

Vyjednávání je v životě tolik potřebné a důležité

Setkáváme se s ním v pracovní i soukromé oblasti v podstatě denně. Toto téma zároveň hodně souvisí s tím, co už dělám, jak povzbuzuji a posouvám.

Postupně více a více lidí se mě ptá na tohle téma, když vidí, co a jak jsem dokázala vyjednat a v čem všem uspět. Tak proč tedy vlastně vás tím také neobohatit. Zvlášť, když je to v dnešní době tolik důležité téma.

Je to něco tak důležitého, co vám může pomoci jednak ve vašem podnikání, z toho vyplývá s větší lehkostí expandovat, pak mít více peněz a více spokojenosti své i svých zákazníků. Ale zároveň i ve vašem soukromí, a to nejen v řešení vašich soukromých záležitostí, jako například vztahů, ale hlavně v tématu vašeho sebevědomí a sebe-hodnoty. A to je to, čím se zabývám už delší čas, takže všechno se vším souvisí a krásně se propojuje. Zde je to dáno do konkrétního tématu využití v každodenním životě, kde to můžete hned prakticky uplatnit a mít z toho zisky a to jak co se týče více peněz = finanční, tak i dobrý pocit ze sebe a svých úspěchů a posunů = radost.

Chci se dozvědět více info  - Nebojte se dotázat. Vše je na individuální dohodě.

 

Kde všude například můžete potřebovat něco vyjednat?

= domluvit si = zajistit si ty nejlepší podmínky:

 • Kontrakt/obchod - dobře nakoupit/dobře prodat - nezbytné pro všechny podnikatele jednající individuálně
  • v podnikání
   • dobře nakoupit = vše, co potřebujete k podnikání (prostory, materiál, personál, vybavení, režie, energie atd.)
   • dobře prodat = vaše výrobky, zboží, služby = své umění
  • v běžném životě
   • dobře nakoupit - všechno, co nakupujete / potřebujete nakoupit
   • dobře prodat (znát hodnotu prodávaných věcí a nebát se si o ní říct)

Ale také např.:

 • Smlouvy, kontrakty
 • V zaměstnání - např. zvýšení platu, vyjednání celkových podmínek
 • V pracovních kontraktech (např. umělci, sportovci atd.)
 • Když se vám nedaří získat něco, po čem toužíte
 • Reklamace
 • Dále např. větší projekty, jako třeba stavba, rekonstrukce atd. atd. ...
 • Ale také ve vztazích partnerských i dalších

Prostě vždy, když je potřeba jednat individuálně a nebo kde je třeba pohlídat si kvalitu a nebát se k tomu ozvat.

To vše můžete brilantně zvládat = naučit se a s tím i naučit se si více věřit

nebo si to případně nechat zařídit (Preferovány jsou dlouhodobější spolupráce. Jinak dle konkrétního případu a kapacity.)

Chci se dozvědět více info  - Nebojte se dotázat. Vše je na individuální dohodě.

 

Jak vám tedy v tomto tématu můžu ulevit?

Je několik úrovní spolupráce:

„Nedávej člověku rybu, ale nauč ho si ji ulovit“.

 1.) Naučím - zodpovím principy a konkrétní otázky, abyste si uměli pak poradit ve většině životních či podnikatelských / pracovních situacích, kde budete potřebovat něco vyjednávat. Každý jsme v tomto směru jinak zkušení, takže konkrétní nastavení je na individuální dohodě a potřebě.
Benefitem tohoto způsobu je, že nejen že budete vědět jak a nebudete se už do budoucna bát vyjednávání, ale zocelíte si i vaše sebevědomí a dokážete si nastavit svou sebe-hodnotu, které jsou pro úspěch v tomto směru nezbytné.

2.) Potřebujete zkonzultovat jen určitou konkrétní situaci, ve které se nalézáte – není problém.

3.) Dle individuálních případů pro vás mohu přímo to potřebné vyjednat. Tento způsob je technicky používanější hlavně při dlouhodobější spolupráci nebo spolupráci týkající se nějakého vašeho projektu.

Případy, kde je potřeba vyjednávat jsou natolik širokou oblastí, že vše je na individuální dohodě dle toho konkrétního vašeho případu či potřeb.
Proto vše začíná domluvením si úvodního (nezávazného) kontaktu, na kterém si řekneme, co potřebujete a jak nejlépe vám v tom vašem konkrétním případě mohu pomoci.

Potřebuji něco vyjednat

Tak mě kontaktujte s vašimi otázkami, co vám leží na srdci.

 

Proč se ohledně potřeby / tématu vyjednávání obrátit právě na mě?

S těmi všemi uvedenými tématy a vyjednáváním v těchto souvislostech, jsem se v životě setkala a ne jednou. Vím, že úspěšně vyjednat není o tom, druhou stranu zničit, ale o tom to diplomaticky vykomunikovat, aby spokojenost byla na obou stranách (= win-win), a já vím jak. 

Když se ohlédnu za mou dřívější kariérou, jako zlatá nit v celém jejím průběhu se táhne právě obchod a s tím související každodenní vyjednávání (přes 15 let zkušeností na obchodních a manažerských pozicích v korporacích i v podnikání a zároveň přes 10 let zkušeností se svými klienty v osobním rozvoji, plus život sám)

Nyní poslední roky funguji hlavně jako podporovatel a povzbuzovatel lidí v oblasti jejich poslání, poslání jejich duše, aby si šli za svým cílem, za svými sny, za svým posláním. A k tomu velmi často potřebují pomoct nalézt v sobě sebevědomí a odvahu. A to s tématem jednání a vyjednávání právě velmi úzce souvisí.

Tak se to vše hezky propojilo a dává to velký smysl jako celek.

Dalším důvodem, proč já jsem na toto téma ten vhodný expert je fakt, že nevycházím z nějakých teorií, které se učí na každém obchodním školení nebo píšou v nějakých teoretických příručkách (i když jsem samozřejmě byla mnohokrát školena v obchodních dovednostech v různých oblastech), ale vycházím z více jak 20ti leté praxe, kde jsem už na začátku své obchodně-manažerské kariéry měla učitele – drobného podnikatele, který mě v těchto jednáních praxí naučil tajemství obchodního jednání a vyjednávání, které se běžně neučí a v příručkách nenajdete. Koho zajímá blíže toto tajemství, je součástí mého učení, do kterého vás zvu.

Tajemství, kterým jsem se vždy odlišovala od ostatních obchodníků, kteří pracovali na stejném projektu, ale jejich úspěchy byly někde do 20ti procent, kdežto mé kolem 95ti procent. A bylo to proto, že jsem nikdy nejela podle všude učených obchodních teoretických mustrů, ale podle svých praxí osvědčených způsobů. A do těch teď máte jedinečnou šanci, že vás do nich mohu také zasvětit.

S chutí do toho mě kontaktujte s vašimi otázkami, co vám leží na srdci.

S přáním vždy úspěšných jednání!

Jitka Božena

Zde článek k tématu Nebaví vás vyjednávání, ale potřebujete často něco vyjednat v podnikání i v běžném životě?