Zhubnout do šatů jinak

Zhubnout do šatů jinak

Obracíte se na mě s různými tématy a to mě baví.

Nyní se na mě obrátila jedna žena, říkejme jí Marcela, se zadáním našeho session, že chce

zhubnout do svých oblíbených šatů z dřívějška

že se o to snaží už nějaký čas, a že se jí to stále nedaří. Podotýkám, že tato žena není vůbec tlustá, má pěknou postavu, ale zadání si dala, a pak i mně dala, že chce zhubnout.

Marcela už několik týdnů, už vlastně i měsíců se snaží zhubnout, omezuje se v jídle a úplně změnila styl svého stravování. Zároveň si dává detoxikační kůry. A nyní přišla za mnou s tím, že když se na sebe podívá, tak její tělo se spíš rozšiřuje a do těch šatů se ne a ne vejít.

Znáte to také? Zkoušela jste takto zhubnout a výsledek byl podobný?

Jsem původním vystudováním dietní sestra – nutriční terapeutka, takže zásady tématu hubnutí a zdravého stravování jsem studovala. Ovšem už od té doby vím, že to, aby to fungovalo, aby bylo opravdu účinné, nezáleží jen na změně jídelníčku, počítání kalorií a samozřejmě pohybu.

Já sama se nestravuji podle zásad zdravé výživy, ale jím, na co mám chuť a to včetně toho, co „se nedoporučuje“, když nechceme tloustnout. Určité potraviny jsem si postupně vychytala, co mi dělají a nedělají dobře a podle toho nakupuji a jím. Nejsem hubená a nemám ani žádné super úžasně štíhlé rodové dispozice. Ale nejsem ani tlustá. Mám postavu takovou, se kterou jsem v celku spokojená (jako samozřejmě my ženy jsme na sebe kritické, ale v celku spokojená). Ale hlavně vím, že to, jakou mám postavu, je o mém přístupu a o mém rozhodnutí přístupu k sobě a svému tělu.

Z mé praxe vím, že to funguje jinak, než je obecně říkáno, a že je zde potřeba, jako ve všech tématech, co s vámi řeším, hlavně celostnost přístupu. A to samozřejmě jak mého přístupu k vám, tak hlavně vašeho přístupu k vám a k tématu, které potřebujete řešit. To znamená, že to není jen o tom jídle, jídelníčcích, kaloriích a k tomu důležitém pohybu, ale také o jemných nuancích přístupu k sobě a ke svému tělu a vůbec k celému tématu.

Pracuji a každé téma s vámi řeším naprosto individuálně. Zaměřuji se přímo na vás, na vaši otázku, na vaše zadání, a v tomto případě na vaše tělo a propojení vás s vaším tělem. Protože bloky a záseky, proč to nejde, jsou často právě v tomto propojení. A v každém z případů je pak odpověď a recept individuální. Ale ne podle nějakých propočtů váhy, míry, kalorií, ale podle vaší individuality.

Tak například, tato paní Marcela, je narozena ve velmi tvrdohlavém, houževnatém a ambiciozním slunečním znamení. To znamená, že když se pro něco rozhodne, tak si za tím jde a cíle-vědomě dodržuje postup, který si předem určila, pro který se rozhodla. Jenže, jak je vidět, tak i tento, na první pohled by se mohlo zdát dokonalý cíle-vědomý a ambiciozní přístup, úplně nefunguje.

A jak je to možné? Jak je to možné, když dodržuje všechny ty zásady, které „by měla“ dodržovat a striktně je na sebe přísná?

Je to, možná překvapivě, právě proto. Právě pro tento přístup. A to nic proti ní, klobouk dolu, že dokáže si takto poručit a to co si předsevzala tak striktně dodržovat. Takže ano, na jednu stranu má mé obdivy. Jenže, tělo není stroj. Tělo je živý organismus a, možná se budete divit, ale má své vnímání a svou „inteligenci“.

A když tomuto inteligentnímu organismu něco přikážete, co asi udělá, jak se k tomu postaví, jak na to zareaguje?

Když nevezmete v potaz jeho inteligenci, začne se zpěčovat vašim příkazům a bránit se, začne dělat najust pravý opak. Jako když přistupujete k dítěti. Můžete k němu přistoupit příkazem a zákazy a co ono udělá? Bude, ve většině případů, právě proto dělat to, co mu zakazujete.

A nebo?

Nebo k němu přistoupíte jako k inteligentnímu organismu, který uznáváte a jeho inteligenci též. Dáte mu najevo, že ho uznáváte a respektujete a vezmete ho jako sobě rovného parťáka, se kterým budete na této úrovni o všem, co si přejete, komunikovat.

A to si můžete zkusit sami, anebo to řešíme spolu, pod mým vedením, aby to mělo co největší efektivitu a nejrychlejší výsledek. Máme na to osvědčené metody ve spojení s tím, co nám k tomu při našich sessions přichází přímo cíleně jen pro vás.

U paní Marcely jsme spolu našly velice rychle to její konkrétní místo, které souviselo s jejím natavením a zadáním, s jemnou nuancí, kde byl ten blok, proč to nešlo podle jejích představ. Úplně jí to „zazvonilo“, když jsem jí to zmínila a dalo smysl. No a teď si s tímto, co jsme spolu objevily, bude pracovat a změnou přístupu se efektivně a se snad i menším sebe-zapíráním blížit ke svému cíli, ke své vysněné postavě:-)

Apropo, vysněné postavě, to je téma zase na příště, protože to je velké téma, které s tím, co vám tu otevírám za formu přístupu, hodně souvisí.

Krásné jarní dny ať krásně záříte v těch nejúžasnějších šatech a v létě i v plavkách

Jitka Božena

Nenabízím ani neprodávám žádné přípravky na hubnutí

P.S. A hubnutí neděláte kvůli někomu, ale kvůli tomu, abyste se líbila především sama sobě a byla spokojena sama se sebou. A to je nakousnutí dalšího velkého tématu, kterým se s vámi zabývám:-) Tak i o tom zase příště…

Příště také probereme témata jako:

Co když mám chuť na něco „nezdravého“, třeba sladkosti?

Mám tělo ráda, když mu toto dám nebo nedám? Kde beru to přesvědčení, že já vím líp, co je pro mé tělo dobré než ono samo?

Vylučování důležitost při hubnutí (to je téma na individuální)  a psychika

Jídlo je jen podpůrný faktor hubnutí, ale vše co jíme, musí být s …..!

Autorka je průvodkyně a terapeutka k vědomému a spokojenějšímu životu. Poskytuje osobní individuální sessions on-line na tyto a podobná životní témata. Dotazy a objednání zde

Tento článek smí být šířen pouze v této celé originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky http://jitkabozena.cz/ a všemi dalšími aktivními odkazy v článku, včetně této poznámky.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>