Co je to nejdůležitější, když chceme mít spokojený život?

Co je to nejdůležitější ze všeho, pokud chceme mít naplněný spokojený život?

Je mnoho témat, která jsou v životě velmi důležitá mít pořešená, a která s lidmi řeším, tak si tak říkám, kdybych měla vybrat jedno, dvě, maximálně tři z nich, která jsou nejdůležitější a na ty se zaměřit, která by to byla?

3 nejdůležitější věci pro náš spokojený život

1.) Ze všech konzultací, ať už jsou zadání jakákoli, mi vyplývá, že nejdůležitější a za prvé je naučit se vnímat a mít ráda sama sebe, mít velmi ráda sama sebe. Je to už dnes dost zprofanovaný pojem „na každém rohu křičící“ sebeláska, ale je to tak a bez toho, těžko najdeme v životě naplnění v ničem jiném. A pokud si chvíli myslíme, že ano, tak dříve nebo později přijdeme na to, že zase ne.

Jak to máte vy s tímto tématem? Jak přistupujete k sobě?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

S tím souvisí vnímat a naučit se mít v harmonii své vnitřní části sebe sama – hlavní jsou naše vnitřní dítě a našeho vnitřního dospělého.

Když se postupně nacítíte na tyto dvě vaše vnitřní části.

Jak se cítí to vše vnitřní dítě?   A jak se cítí ten váš vnitřní dospělý?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

 

2.) Druhá věc, možná překvapivě, ale protože zde žijeme ve hmotě, je pohled na peníze, vztah k penězům a vztah s penězi a umění hospodařit. Ono to možná zní tak neosobně, ale je to opravdu to zásadní!

Jak to máte vy se vztahem k penězům? Jak k tomuto tématu přistupujete? Co toto téma ve vás vyvolává za pocity?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

Chtěli byste to zlepšit?

S tím souvisí ruku v ruce naše vlastní sebehodnota!

Jaká jsem sama pro sebe? Jak se vidím?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

Chtěli byste to zlepšit?

A zároveň nebát se dostatečně ohodnotit a nebát se přijímat (i to učím lidi, aby uměli).

Dokážu se dostatečně ohodnotit? Dokážu si říct o peníze za svoji práci, službu? A o takovou částku, která není jen malou „almužnou“?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

Chtěli byste to zlepšit?

S tím souvisí nebát se pochválit.

Jak často se pochválím? A jaké u toho mám pocity?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

Chtěli byste to zlepšit?

S tím souvisí věřit sisebedůvěra a věřit tomu co dělám, věřit své cestě, na kterou jsem se vydala a stát si za ní. I když může mít více rozcestí, více odboček, tak ale ta naše vlastní jedinečná cesta vede prostě nějakým směrem. I když při ní vyzkoušíme různé a třeba naprosto odlišné výdělečné činnosti (nebo i nevýdělečné). Proto to nenazývám zaměstnání, protože to je jen status nebo povolání. Povolání je také mylně vykládáno, protože k čemu jsme zde po-voláni? To přeci není jen činnost, kam chodíme pro peníze. Zvlášť pokud nás nebaví a nenaplňuje!Jak mít naplněný spokojený život

Co je to mé pravé, třeba i vysněné po-volání, které by mě opravdu bavilo a které by naplňovalo mojí duši? Pokud ho nedělám, tak proč?  … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

Chtěli byste to zlepšit?

 

3.) Důležité je v životě vše dělat vědomě! To znamená ú-myslně = s tím vědomým úmyslem, co dělám, že to dělám a vědět, proč to dělám.

Děláte věci vědomě? Reagujete vědomě? Rozhodujete se vědomě?

Uvědomujete si, když něco děláte a jak to děláte a proč to děláte?

 

A ještě bych dodala jeden důležitý bod

4.) Nelitovat toho, co už bylo a s čím už nemůžeme nic udělat. Ale pokud něčeho někdy litujeme, tak si díky tomu uvědomme, co můžeme udělat právě teď a do budoucna, abychom se tohoto litování do budoucna už vyvarovali?

Je známo, že lidé před smrtí nejvíce litují toho, co neudělali, než toho, co udělali.

Takže na základě toho si nyní položte otázku:

Co mohu nyní a teď udělat, abych později nemusela litovat, že jsem to neudělala? … (napište si, co vám k tomu teď přichází) …

 

Závěrem

Tohle vše jsem zde uvedla pro u-vědomění si a zamyšlení se nad otázkami: Jaké je mé poslání zde? Jaké je poslání mé duše zde? K čemu mám ty nejlepší předpoklady? Co je ta má jedinečnost? Čím mohu být světu prospěšná? Co mě zde nejvíce bude naplňovat?

V těchto otázkách pomáhám lidem najít cestu a zorientovat se, co je to jejich jedinečné poslání zde.

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří v životě chtějí najít a dělat to, co bude to pravé zde pro ně, tak mě neváhejte kontaktovat.

Přeji vám, ať zažijete ten váš pravý potenciál a děláte to, co vás baví a denně můžete uplatňovat svou jedinečnost. To je v životě také to jedno z nejdůležitějšího.

Krásné spokojené dny vám přeje

Jitka Božena a její Jiná cesta

http://jitkabozena.cz/

Autorka je průvodkyně a terapeutka k vědomému a spokojenějšímu životu. Poskytuje osobní i písemné konzultace, výklady, rozbory a terapie na tyto a podobná životní témata.

Tento článek smí být šířen v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky http://jitkabozena.cz/ a všemi dalšími aktivními odkazy v článku, včetně této poznámky.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>