Jaká je vaše mise zde?

Jaká je vaše mise zde?

V minulém díle jsme si nastavili vaší VIZI. Měli jste dost času (týden) na to, si toto téma dopodrobna promyslet a zapsat. Zapsat si, jaký svět chcete mít. Co je ten váš cíl. Ten váš opravdový cíl, jen váš, který nechcete kvůli někomu jinému, ale chcete ho opravdu vy osobně pro sebe a svůj život. To, co chce vaše duše. Cíl vašeho života. To, proč cítíte, že jste zde.

Dnes na to navážeme a pokračujeme v tom, že si nastavíme svou MISI

Jak se liší mise a vize?

Často totiž tyto pojmy bývají pospolu a mnoha lidem tak nějak splývají. Tak jak se tedy liší?

Jak to cítím a vidím já:

Naše VIZE je to, KAM v životě (nebo v daném projektu) směřujeme. To, CO je ten náš cíl. To, co chceme, aby z toho na konci bylo. K čemu to všechno má vést.

Naše MISE je to, CO pro to můžeme U-DĚLAT, JAK se můžeme a chceme k tomu našemu cíli dostat. Co chceme pro to DĚLAT a ČÍM BÝT, abychom docílili naší vize.

Minule jsme si nastavili to CO a KAM, dnes si tedy nastavíme JAK

JAKÁ je ta naše cesta k našemu vysněnému cíli? Kudy půjdeme? Resp. CO pro to můžeme u-dělat, abychom se k našemu cíli dostali a hlavně, ABY NÁS TA NAŠE CESTA BAVILA?!

Asi bude nejjednodušší, když to ukážu na mém příkladu:

Moje vize je:

„Zdravý, šťastný a smyslu-plný svět plný vědomých bytostí, které jsou tu pro blaho planety – světa a tím i pro blaho své a svůj duše-vní růst ve štěstí a každodenní spokojenosti.“

Jak tedy, podle toho, bude vypadat má mise? Co mohu u-dělat, abych k mému cíli šla tou pro mě nejpřirozenější formou, která mě i bude bavit a těšit? Jak se k tomuto cíli mohu a chci dostat? Jaká cesta k tomuto cíli mě nejvíce zajímá a baví? Tou se mi půjde nejpřirozeněji.

Moje mise tedy podle toho je (= dělám):

„Jsem nápomocna lidským bytostem nalézt, aktivovat a rozšiřovat jejich vědomí, jedinečnost a jejich vědomé štěstí zde. A tím pomáhám také světu – planetě a jejím ostatním obyvatelům – zvířatům a celé přírodě, aby se zde všem krásně žilo.“

Teď jsem vám na příkladu uvedla, jak si nastavit svou misi

Může být třeba pro začátek delší. To nevadí, když vám rovnou nepůjde vše zahrnout do jedné věty. Pak ji, až v druhém kroku, můžete dopilovat a nechat v ní jen tu základní esenci.

Pokud vám můžu s tímto tématem pomoci, klidně mi napište. Můžeme se spolu zaměřit přímo na to vaše poslání zde a můžeme využít i dalších nástrojů.

Přeji vám, ať se vám ta vaše jedinečná MISE krásně „vylíhne“ a ať díky těmto základním nastavením si své MISE a VIZE se vám lépe v životě funguje a směřuje. Teď už budete lépe vědět, kam jdete a hlavně kam jít chcete a jakou cestou, kam vás to vaše srdce (duše) táhne. Co je tady to vaše poslání. To, co vás prostě nejvíc táhne.

Případě vám s tím může pomoci nasměrovat i kompletní rozbor vašeho poslání v tomto životě.

Příště budeme pokračovat….

Krásné a úspěšné dny s vaší MISÍ a VIZÍ vám přeje

Jitka Božena a její Jiná cesta

http://jitkabozena.cz/

Autorka je průvodkyně a terapeutka k vědomému a spokojenějšímu životu. Poskytuje osobní i písemné konzultace, výklady, rozbory a terapie na tyto a podobná životní témata.

Tento článek smí být šířen v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky http://jitkabozena.cz/ a všemi dalšími aktivními odkazy v článku, včetně této poznámky.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>