SÍLA ŽENSTVÍ v roce 2018

Je první den nového roku 2018. Příjemný den. S energiemi Venuše, která vládne tomuto roku, aniž bych si to nejprve uvědomovala, začínám číst knihu Rudý měsíc od Mirandy Gray o ženském cyklu. Úplně mě to pohlcuje, jak to teď sedí na mé energie. Tuto knihu už jsem měla v ruce někdy před třemi lety. Jenže tenkrát jsem na ní ještě nedozrála, a tak jsem ji jen vzala do ruky a zase odložila s tím, že se mě to netýká. Musely tedy uplynout víc jak tři roky, udát se v mém životě změny i mé vnitřní posuny i to, dovolit si být ženou.

Kniha mě mile překvapila. Čekala jsem, že to bude zase jedna z těch knih, kde se píše, že ženství = mateřství. Ale jak milé bylo se zde dočíst, že tvořivost žena může každý měsíc, místo těhotenství, dávat do tvorby všeho jiného. Uskutečňování svých snů a myšlenek, zhmotňovat je, realizovat je. I když realizace je prioritně mužskou záležitostí, v tomto smyslu vlastně zde ne.

A to je zajímavé, v životě to bývá žena, kdo přichází s myšlenkou, nápadem a muž je ten, co to, na její impulz, uskutečňuje. Při tom v tom základním rozmnožovacím pojetí je to na první pohled naopak. Muž přinese impulz, díky němuž se v ženě může začít zhmotňovat život. Ovšem, když se nad tím zamyslíme od úplného začátku, tak je to vlastně opět žena, která dává muži prvotní impulz – příležitost, chuť, aby se on vůbec do něčeho pustil.

Pro mne to příjemné ujištění, že se žena nemusí jen každý měsíc trápit, že zase nesplnila to své ženské poslání, když neotěhotněla, je úžasné. (Celý život jsem si říkala, že to přeci není jediná možnost seberealizace, tak, jak je nám to předkládáno společností, historií, reklamami atd. Tedy já jsem to tak prostě necítila.) Otevírají se tím nové dimenze – možnosti, do čeho lze tuto úžasnou kreativní energii směřovat a jak a v čem ji lze zhmotňovat!

Vykrystalizoval se mi z toho pojem SÍLA ŽENSTVÍ. Že to opravdu není jen o tom mít děti. Že ty možnosti se svou ženskostí a ženskou kreativitou a hlavně ženskou silou máme úžasné a neomezené!

Tohle téma, zda žena musí mít děti – být matkou, aby byla „plnohodnotná“, jsem chtěla vynést na povrch už dlouhou dobu. Stále jsem ale cítila, že čas ještě nedozrál. Nyní cítím, že dozrál právě teď.

Také nejen proto, že jsem si uvědomila, že opravdu hodně žen, co ke mně přicházejí jako klientky, jsou vlastně těmito ženami, které děti nemají a zajímá je jejich osobní rozvoj, chtějí na sobě a svém rozviji pracovat, ať jim je, kolik jim je. Jsou to úžasné ženy!

Už dlouho si také pohrávám s myšlenkou založit nějaké společenství setkávání a sdílení těchto skvělých žen, kde bych chtěla rozvinout toto téma a vzájemnou podporu v dalším rozvoji a plnění si osobních snů.

Takže s příchodem tohoto úžasného nového roku 2018, který je pod vládou Venuše, který je pod duchovním číslem 11/2 (2 v tarotu je Velekněžka! 11 v určitých tarotových sadách je Síla – žena se Lvem, kterého zkrotila) a 18 je v tarotu Luna – což je také velká ženská síla, jsme se rozhodla, že nyní nastal čas a otevírám prostor těmto ženám, které nepovažují v životě jako jedinou možnost seberealizace mít děti. Samozřejmě je zde prostor i pro ženy, které děti mají, ale prostor je tu pro NĚ, pro JEJICH rozvoj, prostor PRO NĚ SAMÉ, který si SAMY SOBĚ dovolí dát.

Budeme zde pracovat s našimi ženskými stránkami a potřebami, s našimi nesčetnými možnostmi, s naší intuicí, rozšiřovat si jí, a mnoha archetypy a esencemi ženství.

Když to vezmeme od Adama… Říká se, že Adam měl za ženu Evu. Ale už se moc neví, že Eva byla až jeho druhou ženou. První žena Adama byla Lilith. Byli si rovni. Nebyla tou slabou ženou, které vládne muž. Jenže to se právě v ráji nějak nelíbilo a tak byla vyhnána do podsvětí k Hádovi.

Je to zvláštní zamyslet se, jaký na to máme názor, která z těchto dvou žen byla lepší. Já jsem vždycky tíhla spíše k Lilith. Eva mi přišla „blbá“. Jenže někdy mám zase období, kdy mám spíš názory bližší Evě a Lilith mi přijde až nevhodně dominantní. Je to tím, v jakých energiích se zrovna v životě nacházím. Nedá se říct, která je lepší, to záleží, na úhlu pohledu. Důležité je, že obě jsou tváří ženskosti.

Já jsem vždy rozlišovala dvě polarity ženskosti (možná podobně jako na Evu a Lilith), tak na Lunu a Venuši. Lunu vidím jako tu ženskost mateřskou. Venuši jako ženu milenku, samostatnou, nezávislou, vášnivou, silnou, užívající si sebe, své ženskosti, života, krásy, hojnosti, požitků. Teď si tak představuji, jak si užívá Venuše s Jupiterem (hojnost a požitky). To je pak hodně hojnosti a požitků!:-)

A jelikož je tento rok pod vládou právě Venuše, tak nám to něco napovídá, které energie ženskosti si užívat. Najít v sobě v tomto smyslu svoje ženské síly a všechny tváře, které můžeme používat a prožívat a užívat. Sebepoznat se v těchto archetypech a nalézt všechny možnosti své seberealizace. Tvořit v těchto mnoha směrech.

Jestli vás to, co píšu, oslovilo, jestli vám to rezonuje, napište mi, co byste k tomu ještě chtěly, co k tomu ještě cítíte a co vám v tomto smyslu chybí?

A jak vás napadá, že by se to, co tu píšu – tenhle typ žen či ženství, toto společenství, tento směr, dal nazvat dvěma slovy?

Zatím jsem pořádala večery s kartami nebo večery na dané téma. Ráda bych letos pořádala i večery v tomto duchu – na tohle téma ženství, o kterém zde píšu pro vás ženy, kterým tohle také rezonuje.

S požehnáním projevení všech stránek ženskosti a krásného roku 2018 plného vnitřních posunů, tvořivosti a seberealizace

Jitka Božena

jitka.bozena„zavináč“seznam.cz

 

Pokračování:

Od doby, kdy jsem napsala článek Ženskost není sukně, uplynuly dva roky. I v něm jsem se už zmiňovala o tématu, zda žena je ženou, tou pravou ženou, jen vedle muže, jako jin a jang, zda se energie musí doplňovat. Dříve jsem cítila, že ano. A kor, když je vedle muže svého srdce, svého života, svých snů. Vím, o čem mluvím.

Teď to vidím tak, že žena je tou pravou ženou ve chvíli, kdy si dovolí být sama sebou! Nepotřebuje k tomuto muže vedle sebe, nepotřebuje k tomu být matkou. Potřebuje pouze dovolit si a objevit se, svou úžasnou jedinečnost v sobě a široké možnosti využití ženských energií, svůj nekonečný potenciál. Až přímo tu magickou moc, kterou má, jaké má možnosti tvorby, jaké má nástroje, nesčetně možností seberealizace v životě.

Takže má mise teď pokračuje směrem – ženy, objevujme v sobě každá tu svou jedinečnost a seberealizaci v tomto životě, kterou cítíme jako tu pravou. To, co je naší vášní. Objevme v sobě tu vášeň!

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>