Když se řekne KARTY, znamená to automaticky, že je řeč o věštění? Věštění vs. vědomá volba

Když se řekne KARTY, znamená to automaticky, že je řeč o věštění?

Věštění vs. vědomá volba

Opravdu si myslíte, že jsme tu jak stéblo ve větru? Že jsou naše životy a vše v nich předurčeno, ať se nám to líbí nebo ne? Že nemáme vědomou volbu? Proto si myslíte, že se lidé chodí ptát ke kartářkám, jak to s nimi bude, co se jim stane?

Nebo naopak si myslíte, že vše v životě můžeme změnit a ovlivnit, že nám nic není předurčeno?

To jsou dva extrémy a pravda je někde mezi.

Co mě k této úvaze přivedlo? Včera mi jeden člověk řekl, že mu na mé práci vadí karty. Mě to úplně šokovalo. Jak jako karty? A on, že věštění. (Po mém objasnění, že tomu tak není, tedy u mne určitě ne a proč, a jak to u mne je mu to na konec dávalo smysl. A mne to inspirovalo o tom napsat.)

Aha takže lidé si myslí, že karty rovná se věštění.

A to tu chci uvést na pravou míru, že tomu tak být vůbec nemusí.

A také, jak to souvisí s úvodními otázkami ohledně vědomé volby života či osudu.

Tenhle mýtus, že karty rovná se věštění tu vznikl pravděpodobně od toho, co se odehrává v televizi v pořadech s kartáři. Máte tam volat věštcům a oni vám z karet či jiných nástrojů řeknou – „vyvěští“, co se vám stane. Brrrr. Tak to bych ani já, také pracující s kartami, slyšet tedy nechtěla!

Jak to?

Když vám řeknu, nebo vám někdo řekne, že se vám stane to a to, tak se vám to prostě stane. A jak je to možné? Není to ani o tom, že by ten „věštec“ viděl vaší budoucnost, je to hlavně o tom, že se vám tahle informace usídlí v podvědomí a vy, i když si říkáte, že to je blbost a že už jste na to zapomněli, tak nezapomenete. Nezapomene vaše podvědomí! A tím touto informací tvoří určité vibrační pole, které přitahuje situace, které pak vedou k té myšlence, a její realizaci.

Takhle to funguje jak v pozitivním smyslu, tak i v tom negativním (nerada používám tyto radikální pojmy, ale v tomto smyslu to zde pro odlišení musím takto uvést) A čím víc se vás tato informace dotýká, toho vašeho podvědomí, tím víc to funguje.

Jelikož tohle vím, že to takhle je a funguje, já tohle nedělám, já takhle nepracuji, já nevěštím.

A co tedy s těmi kartami dělám??

V životě je vše o energiích, to souvisí i s předchozím zmíněným. A karty nám mohou lépe posloužit v tom, že nám řeknou, o dané situaci, či otázce, jaké do ní jdou právě teď energie. Jaké jsou tam dispozice, předpoklady, nápomocné nebo naopak prověřovací či školící nás (nechci už zde používat to pozitivní a negativní, protože v závěru co je/bylo pozitivní a co negativní?).

Proto já na otázku klienta, jak co bude, říkám. Jak to bude, záleží na vás a na energiích té situace, energiích okolností té situace. A ty v kartách krásně vidím. Vidím tam i osoby, podpory a složitosti, ale všechno to jsou dané energie z pohledu aktuálního. Co si pak člověk sám z toho zvolí, zda do toho půjde touto cestou nebo tou druhou nebo jinou, to už je na jeho vědomé volbě.

Karty nám přinášejí vlastně taková upozornění, na co si dát pozor, čeho si všímat.

A to je to velmi důležité tohle vědět!

Uvedu příklad. Jedna má klientka se mě ptala, jestli má v určitou dobu jet na lyže do Itálie. Některá kartářka v televizi, by jí mohla odpovědět, ano jeďte, ne nejezděte. A člověk by se zařídil podle toho. A pak by se jí také mohl zeptat, zda může vůbec vyjít z domu atd…

Já ale na takovou otázku odpovídám jinak. Karty ukazují, že tam jdou takové a takové energie, je dobré tam využít tohoto, všímat si tohoto, dát si pozor na toto. Pokud za těchto podmínek tam chcete jet, je to na vás, je to vaše rozhodnutí, protože vy už víte, jaké tam čekají energie. A to je to důležité vědět.

Této konkrétní klientce karty ukázaly – jsem odpověděla, že pro ni jako takovou tento výlet ukazuje energie velmi příjemné, odpočinkové, relaxační, nabíjející, podporující, užije si zde také svoji ženskost, ale měla by si tam dát pozor na případné riziko ztráty či krádeže a to peněz. Takže ona díky tomuto výkladu ví, na co se zaměřit, jak si to užít a na co si dát pozor. A to je to skvělé! Nebyla do ničeho manipulována, nikdo jí nic nepředpovídal ani za ní nerozhodoval.

Vidíte, cítíte ten rozdíl?

Pravda je, že si dovedu představit, že jsou lidé, kteří nechtějí nést zodpovědnost za svá rozhodnutí a tak chtějí, aby jim někdo řekl, tohle udělej, tohle nedělej. Aby si pak případně mohli stěžovat, ale ty jsi říkala že mám/nemám, tak ty teď za to můžeš.

To je podobný typ lidí jako ti, co dávají zodpovědnost ohledně svého zdraví na druhé, většinou na doktory. Sami se sebou nebudou dělat nic, nechají to na doktorech, vždyť on je tu od toho aby je vyléčil, je to jeho práce. A pak si mají na koho stěžovat, když to nevychází. Ale to je velké téma zase na jiný článek…

 

A další, od čeho jsou karty tady…

Pro mne, a určitě nejen pro mne, jsou i karty určité energetické bytosti, nebo přes ně ty bytosti k nám promlouvají. A v tomto smyslu nám přes karty posílají určitá poselství nebo informace. Přes karty nám ty energie tlumočí do našeho jazyka. Karty jsou vlastně v tomto takový překladač.

A to na nich miluji. Opět, oni nám dají poselství, které máme zaznamenat, aby nám pomáhalo, ale neříkají nám, co máme a co nemám udělat.

Tak v tomto smyslu já s těmito úžasnými nástroji, mými milými všemi kartičkami pracuji a moc jim za jejich spolupráci děkuji! Mám k nim respekt, ostatně jako k energiím obecně, a jsem ráda, že se mnou takto komunikují a já tyto energie, informace a poselství mohu předávat/překládat do lidštiny dalším lidským bytostem.

Přijďte se podívat na tyto energie třeba na aktuální akci  – příjemný večer s kartami zde nebo si můžete rezervovat váš osobní termín zde.

A v neposlední řadě ještě dovětek pod čarou – Nemusím karty nijak propagovat nebo obhajovat, protože mám spoustu klientů, kteří na ně prostě z nějakého důvodu nejsou, takže můžeme a pracujeme i bez nich. Nikomu nic nevnucuji, není to vůbec potřeba. Jen, někdy mi to přijde trochu líto, že nevidí ty krásné obrázky, díky kterým si pak věci lépe pospojují a tím více pochopí, protože to vidí před sebou. Ale volba je na každém.

Krásné energie pro vás!

Jitka Božena a její Jiná cesta

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat

http://jitkabozena.cz/

Autorka je průvodkyně a terapeutka k vědomému a spokojenějšímu životu duše zde. Poskytuje osobní i písemné konzultace, výklady, rozbory a terapie na tyto a podobná životní témata.

Tento článek smí být šířen v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky http://jitkabozena.cz/ a všemi dalšími aktivními odkazy v článku, včetně této poznámky.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>