Jak na vir? A nesmírný přínos – šance – této situace pro nás

Jak na vir? A nesmírný přínos – šance – této situace pro nás

Milí přátelé a příznivci,

v tyto dny se kolem nás šíří stále více poplašných zpráv o „záhadném“ a údajně rychle se šířícím koronaviru.

Co je teď nejdůležitější?

Zpravodajství neustále omílají stejné informace, typu kolik lidí zase přibylo, co kvůli tomu je zrušeno a zavřeno. Co všechno se nesmí. Občas je někde slyšet zmínka o dodržování určité hygieny, ale to dost obecně a to je vše. Ale zatím jsem nikde neslyšela, že by někdo mluvil o imunitě a o důležitosti jejího posilnění. Jak se chovat a co dělat, abychom měli co nejsilnější imunitu. A přitom to je to na prvním místě. Protože dostatečně silná a dobře pracující imunita je základem všeho zdraví!

Existuje samozřejmě spousta přírodních přípravků, které nám pomáhají s posilněním imunity. A samozřejmě určitě doporučuji každému si najít to, co jemu nejvíce vyhovuje a užívat to. Ale není to jen o tom brát nějaké tobolky či kapičky. Je to hlavně o psychice! Být psychicky v pohodě. Což právě v této situaci mnoho lidí není. A zvlášť ti, co sledují zprávy, které nám jsou předkládány a překládány médii.

Takže: Nedostávat se vlivem situace a ze všech stran přicházejících zpráv do stresu. Ale naopak nacházet na této situaci pozitiva a důvody, proč musela nastat.

Proč musela tato situace nastat?

Proč? Protože to, co se v poslední době v civilizaci dělo, už bylo dále neúnosné. Už to vygradovalo a dál to takto prostě už nešlo. Když lidi nechtěli slyšet po dobrém, tak to muselo přijít v této nepříjemné formě. Něco muselo tedy donutit vše zastavit a tím dát prostor každému jedinci k zamyšlení se a přehodnocení svých dosavadních hodnot.

Nebýt této situace, většina lidí by si jen těžko dovolila se zastavit a obrátit pozornost sám k sobě a k těm svým opravdovým, často hluboko skrytým a upozaděným, potřebám.

Jak využít toto období a co se po nás chce?

O tom, že toto období Slunce v Rybách máme využít pro naše zklidnění, jsem psala už v minulém článku. Jak je vidět, tak letos se po nás chce toto období protáhnout ještě do období Berana, které začíná už tento pátek 20.3. ve 4:50.

Využijme toto období – tuto jedinečnou příležitost k zastavení se a uvědomění si našich hodnot a k přehodnocení těchto hodnot. Jak je v této situaci až úsměvné, když v obchodech není mouka a základní potraviny a otevřete si nějaký akční leták a tam se nabízejí naprosto nepotřebné, nedůležité pochutiny a věci. Je to paradox. Uvědomili jste si to?

Sedněte si sami v klidu, založte si sešit svých opravdových hodnot, tužeb, přání a nových cílů a tam si pište to, co opravdu chce vaše srdce. To, po čem už jste třeba dávno toužili a vlivem všech dosavadních „musím“, vám na to nezbyl čas a prostor a tak se tyto vaše přání, touhy sny a potřeby zaházely těmi všemi jinými „musím“.

Ordinujte si teď pravidelně čas sami pro sebe a pro tuto osobní práci s vaším sešitem přání, snů, vizí, přání a nových cílů.

Kdy to může skončit?

Až lidstvu dojde, co mu, touto situací, dojít mělo. Za předpokladu přehodnocení dosavadních hodnot a toho, že lidé na základě toho začnou své životy žít vědomě. Jedině v tu chvíli už tato situace nebude potřeba a bude moct, tak rychle jak přišla, odejít.

Shrnutí:

Dovolit si přijmout situaci – dovolit si se zastavit a zklidnit sevnímat sama sebe a své opravdové potřeby (a nejen potřeby ze zvyku, rozmaru a nudy) – když budeme psychicky zklidnění a v pohodě, tím regenerujeme i naší imunitu (která se rapidně snižuje jakýmkoli stresováním se!) – přehodnocení svých dosavadních životních hodnot (díky zkušenosti této situace) – nelpět na ničem a nikom – začít žít jinak – nově – podle toho, co nám došlo, že je důležité a co není tolik důležité, co jsme si možná do nedávna ještě mysleli, jak je strašně důležité (např. honění se za penězi, za věcmi, které nakonec vlastně ani nepotřebujeme, za prestiží, za zábavou…) A nyní si uvědomujeme, že nám vlastně z těch hmotných věcí k životu stačí málo. Ale spoustu lidí a dětí či mladých, kteří najednou nemusí do školy či práce, mají příležitost poprvé v životě takto vnímat jaro, slunce, přírodu, vzduch…

Přeji všem klid a pohodu – prostor pro zklidnění a toto nové nastavení, zdraví a štěstí

Od srdce

Jitka Božena

P.S. Kdo byste potřeboval, můžete mi napsat na messenger nebo e-mail a můžeme spolu probrat vaše otázky k této nenadálé životní změně a jak nejlépe a nejpříjemněji dál. Bezplatně. Do té míry, kolik toho budu kapacitně zvládat.

Tento článek smí být šířen v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky http://jitkabozena.cz/ a všemi dalšími aktivními odkazy v článku, včetně této poznámky.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>