V poslední době se mi stává, že lidé ne úplně dobře chápou, co vlastně dělám …

V poslední době se mi stává, že lidé ne úplně dobře chápou, co vlastně dělám – jak a s čím přesně pracuji. Takže docházím k tomu, že to nejspíš špatně podávám a musím to změnit!

Co tedy vlastně jsem a nejsem?

Nejsem kartářka, protože nechci být jen kartářkou, která řekne, co vidí a tím to končí.

Já se v první řadě zabývám osobním rozvojem a komplexním řešením, když za mnou chodí lidé s jejich problémy. Ano, dělám to i tak, že při tom člověku vykládám karty, když to chce vidět „černé na bílém“, aby viděl ty možnosti a jak to může vypadat, když se rozhodne takhle nebo takhle, což lidé většinou vítají.

Ale umím to a pracuji i bez karet. Pracuji konzultačně, protože mám, za prvé dobré „napojení“, a za druhé zkušenosti.

Když chce člověk opravdu něco jednou pro vždy vyřešit nebo se posunout dál, vítá, že může chodit na určité „koučování“ či terapie, podle toho, o co se konkrétně jedná. Určitým individuálním společným postupem řešíme a vyřešíme letité problémy nebo bloky. Ale samozřejmě, práce je na obou stranách. Neřeším nebo neodblokovávám nic za nikoho. Každý si s mojí pomocí, jako průvodcem, dojde tam, kam si potřebuje dojít, aby si problém či blok vyřešil (protože sami si, bohužel, většinou nepomůžeme – nevidíme se z venku – odosobněně).

A jak je to u mne s astrologií – horoskopy?

Astrologii a práci s horoskopem používám, když někdo chce znát energie, které dostal do vínku, své dary a výzvy, když chce znát „mapu svého života“, zkrátka nalézt svůj jedinečný potenciál. A /nebo chce být připraven na energie, které bude mít k dispozici v následujícím období, aby jich mohl patřičně efektivně využít. A třeba v tu dobu nevynakládal síly někam, kde by to právě nebylo efektivní. A tím by se pak mohl trápit a upadat do beznadějí, že se „nic nedaří“. Ale ono je to jenom o tom, ve správném období se zaměřovat na správné směry a tak lehce plout životem a vézt se na vlně svých energií…

Pokud pak někoho zaujme astrologie více a bude chtít poznat její taje, může se pak velmi příjemně, přes svůj vlastní horoskop jejím tajům postupně naučit. Proto učím individuálně.

Další úžasnou věcí, která mi „byla seslána“ a kterou dělám, je harmonizace. Zde energeticky harmonizuji komplexně energie těl daného člověka, což se pak komplexně odrazí na harmonizaci zdraví, ale i současných problémů. Člověk, jak se mu uleví tělesně, tak zároveň dostane energii = sílu, k řešení toho, co ho tížilo a do čeho stále neměl odvahu se pustit. Člověk pak má energie = sílu jednat.

Takže pracuji komplexně a tak pracovat chci, protože všechno se vším souvisí.
Není to jenom, a taky nechci, aby to bylo jen, o ezoterice. Je to o tom najít, „kde je zakopán pes“, pochopit, umět uchopit a zpracovat životní situace a tím je vyřešit. (Ráda bych, abych byla brána více „neezotericky“ a chodili ke mně i lidé, kteří nejsou „ezoteričtí“. To je teď mé směřování.)

Když to všechno shrnu tak osvětluji situace, provázím, inspiruji, motivuji, rozvíjím, učím, harmonizuji a celkově osvobozuji.

S čím nejčastěji za mnou lidé přicházejí?

Nejčastěji jsou to vztahové problémy. Dále pak celková nespokojenost v životě, většinou související s prací, s neseberealizací nebo nedařícím se podnikáním. A v neposlední řadě s dlouhodobějšími zdravotními problémy. Ono je to v podstatě jedno, s čím člověk prvotně přijde, protože vždycky se ukáže, že všechno souvisí se vším a že je za potřebí si nejprve vyřešit sebe a své postavení ve svém životě a pak se tím, dominovým efektem vyřeší vše ostatní.

Co mohu prozradit z mých „know-how“?

Nejdůležitější je v první řadě hlavně s ničím nebojovat! Protože s čím bojujeme, tomu dodáváme energii! S ničím! Naopak, k tomu, co nechceme, tu energii nesměřujme!

Za další, u mne řešíme vše příjemným a povzbudivým způsobem (a nemusíme si to prožívat bolestně)

Na každého se individuálně naladím a pracuji vždy velmi individuálním přístupem.

U mne dostává člověk dostatečný a klidný prostor pro své otázky a řešení, pro jeho posun (a nestresuje nikoho omezený čas)

A jestli je dostatek zájemců?

Ano, o tuhle oblast je narůstající zájem, protože si čím dál více lidí uvědomuje, že je potřeba věci řešit. Čím dál více lidí také zjišťuje, že může žít život podle svých představ a ne, jak si třeba doposud myslelo, že je jim jen osudem dán. Jen potřebují trochu pomoci – navést jak to udělat. Protože, třeba bezvadně dokážeme poradit a pomoci druhým. Ale sobě většinou pomoci tolik nedokážeme. Protože tady je potřeba se odosobnit a podívat se na problém z venku a to sám sobě jde jen těžko. Je to jako u masáží, můžu být super masérkou, ale sama sobě záda nenamasíruji!

Tak je to už pochopitelnější, co dělám?;-)

A ještě jedna myšlenka ohledně rozhodování:

„Vždy se rozhodujme tak, jak to energeticky neboli intuitivně cítíme a hlavně čiňme kroky!

Udělejme každý den jeden (mini)krok k našemu spokojenému životu, dle našich představ.“

Krásné dny a hodně realizovaných úspěchů vám všem přeje

Jitka Božena a její Jiná cesta

V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat

http://jitkabozena.cz/

Autorka je průvodkyně a terapeutka k vědomému a spokojenějšímu životu duše zde. Poskytuje osobní i písemné konzultace, výklady, rozbory a terapie na tyto a podobná životní témata.

Tento článek smí být šířen v originální formě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky http://jitkabozena.cz/ a všemi dalšími aktivními odkazy v článku, včetně této poznámky.

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>