Co mě také baví, co umím a čím mohu ještě přispět světu?

Nyní se nejvíce zabývám oblastí osobního rozvoje.

Mojí velkou vášní jsou knihy a vykládací karty (knihy hlavně z oblasti osobního rozvoje, motivace a esoteriky).

Slovu esoterika jsem se dlouho bránila, protože má, bohužel, čím dál víc zprofanovanější pověst. Přitom význam slova esoterika je „vnitřní“, něco zevnitř, v nás skrytého… a to je přeci krásné. Je tu stále co objevovat uvnitř nás samých… A to mě na tom baví, to mě na tom láká. A zároveň je zde spiritualita – což je zase něco, co člověka přesahuje – širší rozměr života. Oba tyto pojmy nám skýtají velmi zajímavý nekonečný prostor pro objevování neobjeveného – uvnitř – v nás – i vně – nad rámec našeho „viditelného“ světa.

I když se o tuto oblast zajímám a studuji ji, intenzivněji od roku 2006 (ale pamatuji si, že jsem se účastnila esoterických příležitostí už někdy od roku 2000, 2001), nebyla to ale oblast jediná, ve které bych se v životě pohybovala.

Léta jsem působila na převážně obchodních a manažerských pozicích. Obchod mě vždy bavil – vyjednávání nejlepších podmínek, doporučování něčeho, o čem jsem věděla, že je skutečně dobré… Jsem velmi dobrou obchodnicí, ale s tím, že prodám všechno to, o čem vím – o čem jsem já sama přesvědčena, že je to dobré. Pokud tomu tak není, nebudu to prodávat. To je má zásada.

V obchodní oblasti jsem tedy působila v životě ve více odvětvích (energetické komodity – elektřina, plyn, dále ve vzdělávání – kurzy a školení, dále pak alternativní medicína – potravní doplňky, oční optiky, drogérie, lékárny, kancelářské potřeby, textil, chovatelské potřeby – pro mou lásku ke zvířátkům, finance, pojišťovnictví atd. ) A děkuji za ty různorodé zkušenosti. Není pro mne důležitá oblast působení, ale smysl systému, za který „kopu“ a jehož jsem součástí. A hlavně smyslu-plnost dané práce.

To je právě ten bod – systém a být jeho součástí – to je právě ta pro mne tolik důležitá hodnota! Jaký je to systém, kterého jsem součástí!

Protože je pro mne toto tak důležitá hodnota, nemohla jsem postupně v těchto systémech už fungovat, jako do té doby. Co to způsobilo? Můj vývoj, můj osobní rozvoj (nejen, ale také včetně kurzů, které jsme absolvovala) , mé poznávání světa, svých hodnot a smyslu tohoto světa a existence a toho, co chci a nechci.

Už jsem dále nemohla být součástí nesmyslných systémů! To přišlo definitivně, jak symbolicky, těsně před prosincem 2012. Už jsem musela z toho systému pryč. V mém tehdy na nějakou dobu posledním klasickém korporátním zaměstnání (na vedoucí pozici v energetice) jsem dala výpověď a řekla si, takhle už dál ne. Takhle už nebudu mrhat se svým velkým potenciálem a se svou úžasnou energií!

I když člověk „na volné noze“ nemá ten „jistý“ zdroj příjmů, ale kde ho dnes vlastně má?

Neříkám, že už bych nechtěla být ničeho součástí a že musím už jen pracovat sama. To ne.

Ano, chci být něčeho součástí a ráda – chci být součástí něčeho smyslu-plného! Proč? Protože si uvědomuji, že jedinec sám, toho tolik nezmůže, jako smysluplně směřující skupina podobně nastavených nadšenců. To má dnes budoucnost!

Takže dělám dnes to, co dělám a dělám to sama. Pomáhám lidem rozklíčovávat jejich problémy, proč se jim děje to, co se jim děje a pomáhám jim s řešením. Pomáhají mi v tom i metody, které se mi při tom nejlépe osvědčily (tarot – výklad karet nebo spíše, lépe řečeno – práce s kartami, astrologie a další). Nejvíce mi ale pomáhá má duše a mé napojení – energie, se kterou pracuji a harmonizuji. A za to vše děkuji!

Jsem ráda, že dělám to, co dělám, a že takto můžu pracovat a zároveň tím pomáhat. Jenže ráda bych, aby má pomoc mohla pokrýt větší prostor.

Proto bych moc ráda spolupracovala s podobně nastavenými lidmi, kteří to cítí také tak.

Nejde o to, že to musí být pouze v oblasti, ve které se nyní pohybuji. Já jsem velmi „multidimenzionální“, takže mně nezáleží na oboru, ale záleží mi především na té smysluplnosti! Má praxe je velmi mnohostranná, jako jsem já, jako je mé nastavení už v mém horoskopu. Nevím, proč bych to měla brát jako slabinu a snažit se zaškatulkovat do jednoho směru – do pouze jedné oblasti, když mé možnosti jsou téměř neomezené!? Ostatně na toto téma už jsem zde taky publikovala jeden článek zde.

A protože chci podporovat vzájemnou spolupráci kreativních a podnikavých lidí, založila jsem k tomuto účelu na facebooku skupinu SPOLUPRACUJEME S ÚSPĚCHEM , kde už v tuhle chvíli máme přes úžasných 400 členů. Pojďte se i vy připojit a získat možnosti spolupráce.

Pokud máte nějaké nápady smysluplné spolupráce přímo ke mně, napište mi.

Spokojené dny!

Jitka Božena

Jitka Božena

„Nalézáš opravdu radost v práci, kterou děláš a v životě, který žiješ?“ Mým posláním je, že k této naplněnosti a spokojenosti provázím i ostatní, aby i oni našli odvahu jít cestou svého poslání a dovolili si být opravdu sami sebou. Více o mně si přečtete zde>>